Wiadomości

Podziękowania za wzorową postawę

Data publikacji 19.02.2016

Komendant Miejski Policji we Włocławku podziękował jednemu z funkcjonariuszy Zakładu Karnego za wzorową postawę społeczną. Pan Bartłomiej Piekarski, będąc po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Wiele razy wskazywaliśmy okoliczności mówiące o godnej postawie policjantów, którzy będąc po służbie, w czasie wolnym reagowali na wszelkie nieprawidłowe zachowania społeczne, zatrzymywali sprawców przestępstw.

Informacje takie dotyczą jednakże nie tylko policjantów, ale również innych przedstawicieli służb mundurowych. Tym razem funkcjonariusz Zakładu Karnego wykazał się chwalebną postawą. Będąc już po służbie, idąc ulicą zauważył  jadące auto, którego styl jazdy wskazywał na to, że jego kierowca „jedzie na podwójnym gazie”.  W pewnym momencie kierowca zwolnił i zaczął „wykręcać” autem w różne kierunki. Pan Bartłomiej wykorzystał ten moment, uniemożliwił mu dalszą jazdę zabierając kluczyki. Powiadomił o fakcie policyjny patrol, który przejął już nietrzeźwego mężczyznę. 

Komendant Miejski Policji insp.Piotr Stachowiak w obecności Dyrektora Zakładu Karnego kpt.Grzegorza Kobielskiego złożył na ręce Pana Bartłomieja Piekarskiego wyrazy uznania i podziękowania wyrażając nadzieję, że w przyszłości, w podobnej sytuacji nie zawaha się postąpić podobnie.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • Komendant dziękuje za wzorową postawę
  • Komendant dziękuje za wzorową postawę
Powrót na górę strony