Wiadomości

Toruńscy policjanci proszą świadków napadu o kontakt

Data publikacji 19.02.2016

Napastnik gazem łzawiącym zaatakował siedzącego w samochodzie konwojenta jednej z firm ochroniarskich. Wsiadł do auta i uciekł. Z wnętrza pojazdu ukradł pieniądze. Teraz policjanci prowadzący to postępowanie proszą świadków o pomoc.

We wtorek, 16 lutego o 20:30 dyżurny toruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju, do jakiego doszło przy ul. Świętopełka. Zamaskowany sprawca gazem łzawiącym zaatakował siedzącego za kierownicą auta pracownika jednej z firm ochroniarskich, po czym wyciągnął go z samochodu i odjechał nim. Mężczyzna przebywał w zaparkowanym pojeździe, ponieważ wykonywał konwój. 

Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli skradziony pojazd. Niestety sprawca zabrał pieniądze, które były w samochodzie.

Dlatego policjanci zwracają się do wszystkich osób, które mogą pomóc w tej sprawie, aby dzwoniły na numery alarmowe telefonów 112 i 997 lub na numery Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu 56 641 26 07 lub 56 641 26 20, który prowadzi to postępowanie.

 

 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony