Wiadomości

Wpadł z narkotykami i "pociągnął" za sobą czworo innych

Data publikacji 22.02.2016

Brodniccy policjanci w minionym tygodniu zatrzymali cztery osoby z terenu powiatu brodnickiego i jedną z wąbrzeskiego, u których znaleźli narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 137g amfetaminy i prawie 7g marihuany. Dwie kobiety i trzech mężczyzn usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających, trzy osoby dodatkowo odpowiedzą za udzielanie środków odurzających w celu osiągnięcia korzyś

Brodniccy policjanci od dłuższego czasu przyglądali się trzem mieszkańcom powiatu brodnickiego, których podejrzewali, że mogą posiadać narkotyki. Zebrane informacje pozwoliły na zatrzymanie w minioną środę (17.02.16), pod budynkiem jednej z firm w Brodnicy, 21-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie ponad gram marihuany. Kilka minut później wpadł jego kolega z pracy (23 l.), przy którym funkcjonariusze również znaleźli „działkę” suszu roślinnego. W wyniku dalszych czynności, następnego dnia (18.02.16) losy zatrzymanych brodniczan podzieliły dwie kobiety: 22-letnia mieszkanka podbrodnickiej miejscowości, w której mieszkaniu kryminalni znaleźli marihuanę i 51-letnia kobieta z Jabłonowa Pomorskiego. W miejscu zamieszkania tej ostatniej przy pomocy specjalnie szkolonego psa policjanci ujawnili 70g amfetaminy i ponad 3g marihuany. Dalsze czynności doprowadziły również do zatrzymania 31-letniego mieszkańca powiatu wąbrzeskiego. Mężczyzna do policyjnego aresztu w Brodnicy trafił w piątkowe popołudnie.

Brodniccy kryminalni zabezpieczyli łącznie 137g amfetaminy i prawie 7g marihuany oraz elektroniczną wagę. Dwie kobiety i trzech mężczyzn usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających, trzy osoby dodatkowo zarzut udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a jedna udzielenia.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Takie same sankcje są za udzielenie, jednak w przypadku, gdy robi się to w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Autor: asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • zabezpieczone narkotyki #1
  • zabezpieczone narkotyki #2
  • zabezpieczone narkotyki #3

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.86 MB)

Powrót na górę strony