Wiadomości

Agresywni grudziądzanie nie unikną kary

Data publikacji 22.02.2016

Na wniosek policjantów wobec piątki grudziądzan prokurator rejonowy zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania miejsca zamieszkania i zbliżania się do pozostałych uczestników bijatyki Podejrzani odpowiedzą za udział w bójce, w której narazili innych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Teraz nie unikną kary.

Do zdarzenia doszło z piątku na sobotę (19/20.02.16). Wtedy dyżurny grudziądzkiej policji został powiadomiony około 2:55, że w jednym ze sklepów przy ulicy Legionów doszło do awantury i bójki między mężczyznami.   
Policjanci ustalili, że udział brało kilku mężczyzn, którzy używali niebezpiecznych przedmiotów.  W trakcie bijatyki uszkodzono wnętrze sklepu i towar, powodując straty w wysokości 1600 złotych.
Już w nocy mundurowi zatrzymali pięciu agresywnych mężczyzn. Badanie wykazało, że trzech z nich miało w organizmie od  0,4 do prawie 2 promili alkoholu.  Zatrzymani mężczyźni mają od 21 do 33 lat.  
W sobotę pięciu zatrzymanych doprowadzono do prokuratora. Mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w bójce przez co narazili na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia jej uczestników. Trzej z nich odpowiedzą dodoatkową za to, że używali niebezpiecznych narzędzi.  
Po wyjaśnieniach, złożonych przez podejrzanych, prokurator zastosował wobec nich dozór policji - trzy razy w tygodniu, a także zakaz zbliżania się do uczestników bójki i opuszczania miejsca zamieszkania.

 

Autor: nadkom. Marzena Solochewicz-Kostrzewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony