Finał Halowego Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych

Data publikacji 18.06.2008

W dniu 09.06.2008 roku Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego oraz Policyjnym Towarzystwem Sportowym „Gwardia” w Bydgoszczy byli organizatorami Halowego Turnieju ...

W dniu 09.06.2008 roku Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego oraz Policyjnym Towarzystwem Sportowym „Gwardia” w Bydgoszczy byli organizatorami Halowego Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych woj. kujawsko-pomorskiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. Zawody odbyły się w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy, gdzie w bardzo dobrych warunkach zostały rozegrane wszystkie mecze Turnieju. Do udziału w zawodach zaproszenie przyjęły drużyny, reprezentujące Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, Delegaturę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Bydgoszczy, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy, Izbę Celną w Toruniu, Straż Miejską w Bydgoszczy, Placówkę Straży Granicznej w Bydgoszczy oraz Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Ósmą drużyną byli gospodarze Turnieju – reprezentacja KWP w Bydgoszczy.

Zawody odbyły się w dwóch fazach: eliminacyjnej i finałowej. W pierwszej części drużyny podzielone na dwie grupy rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”, a do półfinałów awans uzyskały drużyny, które zajęły dwa pierwsze miejsca w swoich grupach. I tak w półfinałach spotkały się drużyny KWP i Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej oraz KW Państwowej Straży Pożarnej i Izby Celnej. Przegrane drużyny z tej części rozgrywek, tj. KWP i Izba Celna rozegrały mecz o miejsca III/IV. Po zwycięstwie 5:4 drużyna Izby Celnej w Toruniu zajęła III miejsce. W „wielkim finale” drużyna Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy zagrała z reprezentacją Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Ostatecznie po serii rzutów karnych 3:2 (w zasadniczym czasie był remis 0:0) zwyciężyła drużyna Służby Więziennej, której kapitan podczas ceremonii uroczystego zakończenia zawodów otrzymał z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztofa Gajewskiego Puchar dla zwycięzcy Turnieju. Ponadto zawodnicy ze zwycięskiej drużyny otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora zawodów PZU S.A. – Inspektorat w Bydgoszczy.

Sponsor turnieju

Nagrodami, ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kuj-pom. oraz Prezesa PTS „Gwardia” w Bydgoszczy zostali obdarowani zawodnicy z drużyn, które zajęły II i III miejsce. Prowadzono również klasyfikację „Króla Strzelców”, którą wygrał Arkadiusz Woźniak z OISW w Bydgoszczy. Tytuł „Najlepszego bramkarza” zdobył Krystyn Hilscher, również z OISW.

Ostatecznie drużyny zajęły następujące miejsca:
  1. Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy – Puchar Komendanta Wojewódzkiego policji w Bydgoszczy.
  2. Komenda Wojewódzka Państwowej Straż Pożarnej w Toruniu – Puchar Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego.
  3. Izba Celna w Toruniu – Puchar Prezesa Policyjnego Towarzystwa Sportowego „Gwardia” w Bydgoszczy.
  4. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.
  5. Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.
  6. Delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Bydgoszczy.
  7. Placówka Straży Granicznej w Bydgoszczy.
  8. Straż Miejska w Bydgoszczy.

Kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy składa wszystkim drużynom podziękowanie za przyjęcie zaproszenia do udziału w Turnieju. Jednocześnie gratulujemy uzyskanych wyników.