Wiadomości

Zatrzymany w kilka godzin po włamaniu

Data publikacji 24.02.2016

Policjanci z Topólki kilka godzin po włamaniu zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionej gotówki. Sprawca już usłyszał zarzut. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (20/21.02.16) w jednej z miejscowości w gminie Topólka, pow. radziejowski. Policjanci otrzymali zgłoszenie od właściciela domu, że złodziej pokonał zabezpieczenia drzwi, a następnie ukradł kilkaset złotych.
Policjanci z Topólki rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Już po kilku godzinach wytypowali 33-latka z gminy Izbica Kuj., jako podejrzanego o to przestępstwo. Mężczyznę zatrzymali u jego kolegi, gdzie spożywał alkohol. Sprawca został osadzony w policyjnym areszcie. Z przesłuchaniem trzeba było jednak poczekać do następnego dnia, gdyż zatrzymany miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 33-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem.  Za ten czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze odzyskali część skradzionej gotówki, która już wróciła do poszkodowanego.

 

Autor: st. asp. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony