Wiadomości

Po batony z nożem

Data publikacji 29.02.2016

Policjanci z Pakości zatrzymali mężczyznę, którego łączą z przestępstwem kradzieży rozbójniczej. Sprawca najpierw ukradł karton batonów, a potem świadkowi zdarzenia groził nożem. Może teraz spodziewać się kary do 10 lat więzienia.

W sobotę (27.02) około godz. 20.00 do jednego ze sklepów, na terenie Pakości, wszedł mężczyzna. Zabrał leżące przy kasach pudełko z batonami i chciał niepostrzeżenie opuścić sklep. Zauważył to inny klient, który próbował przeszkodzić złodziejowi. Wybiegł za sprawcą ze sklepu i pochwycił go. Amator batonów jednak niespodziewanie wyjął nóż i zagroził nim świadkowi. Dalsza sytuacja potoczyła się bardzo dynamicznie, bo choć interweniującemu mężczyźnie udało się wytrącić sprawcy nóż, to uciekł on i ukrył się,  ale nie na długo. 

Powiadomieni o przestępstwie policjanci z komisariatu w Pakości zebrali informacje na temat przebiegu przestępstwa i rysopisu sprawcy. Przejrzeli także sklepowy monitoring. Każda wskazówka mogła bowiem pomóc w jak najszybszym zatrzymaniu sprawcy. Poszukiwania trwały przez całą dobę. Wczoraj (28.02) około godz. 14.00 mundurowi namierzyli podejrzewanego o kradzież rozbójniczą 27 letniego mieszkańca Pakości. Zaskoczyli go w jego mieszkaniu i do czasu zebrania wszelkich dowodów w sprawie, zatrzymali  w policyjnym areszcie. Pakoscy policjanci przygotowują do oskarżyciela materiał dowodowy świadczący o tym, że pakoszczanin dopuścił się kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna usłyszy niebawem taki właśnie zarzut. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony