Wiadomości

Zostawił plecak w miejscu przestępstwa

Data publikacji 02.03.2016

Policjanci z komisariatu Toruń Rubinkowo udowodnili zatrzymanemu 19-latkowi 9 kradzieży. Mężczyzna wpadł, bo w jednym ze sklepów skąd zamierzał ukraść kosmetyki zostawił plecak. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Sprawa ma swój początek w ubieglym tygodniu, kiedy to w jednym ze sklepów z kosmetykami pracownicy ochrony usiłowali zatrzymać mężczyznę, którego podejrzewali o krazdież. Wprawdzie udało mu się wymknąć, ale pozostawił plecak. Na tej podstawie kryminalni bardzo szybko ustalili i zatrzymali jego właściciela. Policjanci, analizując dowody zabezpieczone w innych sprawach, doszli do wniosku, że właśnie ten 19-latek ma na sumieniu nie jedną, a w sumie 9 kradzieży.  

Jak się okazało, mężczyzna od lipca ubiegłego roku 7 razy z różnego rodzaju sklepów drogeryjnych i perfumerii wyniósł kosmetyki. Raz udało mu się okraść sieciowy sklep odzieżowy i raz AGD, skąd zabrał ekspress do kawy. 

Policjanci z komisariatu Toruń Rubinkowo przedstawili 19-latkowi aż 9 zarzutów. Prokurator zdecydował o objęciu podejrzanego policyjnym dozorem i zobowiązał go do stawiennictwa w komisariacie trzy razy w tygodniu.   

Za tę przestępczą działalności grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony