Wiadomości

Władze samorządowe Torunia sfinansują dodatkowe patrole

Data publikacji 04.03.2016

Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski i p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu mł. insp. Maciej Lewandowski podpisali porozumienie pomiędzy Komendą Miejską Policji w Toruniu a Gminą Miasta Toruń. Dokument dotyczy współpracy magistratu, który przekaże na rzecz toruńskiej policji środki w kwocie 405 tys. zł. Fundusze pozwolą na skierowanie na ulice większej ilości patroli.

Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski i p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu mł. insp. Maciej Lewandowski w miniony wtorek (02.03.16) podpisali  porozumienie pomiędzy Komendą Miejską Policji w Toruniu a Gminą Miasta Toruń. W ramach współpracy i przekazanych przez magistrat pieniędzy w kwocie 405.000 złotych funkcjonariusze zrealizują na rzecz miasta blisko 2900 dodatkowych służb. Zgodnie z oczekiwaniami społecznymi będą to umundurowane patrole piesze. Funkcjonariusze będą kierowani w głównej mierze w miejsca najbardziej zagrożone. Dodatkowe patrole będzie można spotkać na Starym Mieście oraz podczas organizowanych w mieście imprez. Nie zabraknie ich także w innych miejscach zagrożonych przestępczością.

W 2015 roku w ramach porozumienia i przekazanych przez magistrat pieniędzy toruńscy policjanci zrealizowali 2884 służby patrolowe. W trakcie wykonywania obowiązków służbowych mundurowi wylegitymowali ponad 13.800 osób, przeprowadzili blisko 2400 interwencji i zatrzymali 50 osób poszukiwanych przez organy ścigania. Funkcjonariusze nałożyli na sprawców wykroczeń prawie 3000 mandatów i skontrolowali ponad 6500 pojazdów. W ramach dodatkowych służb policjanci zatrzymali także 69 sprawców przestępstw, w tym 10 nietrzeźwych kierujących. Dzięki interweniującym patrolom do izby wytrzeźwień trafiły 162 osoby.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Prezydent i Komendanci podpisuja porozumienie. #1
  • Prezydent i Komendanci podpisuja porozumienie. #2
  • Prezydent i Komendanci podpisuja porozumienie. #3
Powrót na górę strony