Wiadomości

Zdradziły ich bombonierki

Data publikacji 04.03.2016

Dwaj mężczyźni podejrzani o kradzież w sklepie na terenie Gniewkowa w powiecie inowrocławskim wpadli podczas rutynowej kontroli w sąsiednim powiecie aleksandrowskim. Zdradziły ich słodycze, które przewozili na tylnym siedzeniu auta. Jak się okazało, ten sam sklep okradli już kolejny raz.

Wczoraj (03.03.16) Gniewkowie, w powiecie inowrocławskim, doszło do kradzieży słodyczy w jednym ze sklepów. Mundurowi, którzy gromadzili materiał dowodowy w tej sprawie ustalili, że związek z przestępstwem mają znani policjantom dwaj mężczyźni. W czasie, gdy gniewskowscy funkcjonariusze pracowali nad sprawą mundurowi z Aleksandrowa Kuj. zatrzymali do kontroli drogowej opla vectrę. Podczas czynności policjanci zauważyli na tylnym siedzeniu samochodu sporą ilość bombonierek. Wymiana informacji między jednostkami, dała podstawy przypuszczać, że mężczyźni ci mogą mieć związek z kradzieżą w Gniewkowie. Fakt ten wkrótce się potwierdził.

Zatrzymani mężczyźni, w wieku 19 i 22 lata, dzisiaj (04.03.16) zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych o kradzieże w sklepach. Z ustaleń policjantów wynika, że okradli ten sklep nie jeden raz i wynieśli z niego słodycze warte ponad 2 tys. złł. Policjanci kompletują dowody, by móc przedstawić je oskarżycielowi. Wystąpią też o tymczasowe aresztowanie złodziei. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony