Wiadomości

Żnińscy kryminalni namierzyli włamywaczy do aut i garażu

Data publikacji 07.03.2016

W niespełna godzinę po zgłoszeniu żnińscy kryminalni namierzyli dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie i kradzież do garażu na ul. Dąbrowskiego. Jeden z nich został zatrzymany po krótkim pościgu. Drugiemu udało się wprawdzie uciec, ale niedługo cieszył się wolnością. Już następnego dnia podzielił los kompana. Obu grozi teraz do 10 lat więzienia.

W miniony czwartek (3.03.16) o 21:30 żnińscy policjanci otrzymali zgłoszenie, od mieszkańca Żnina, dotyczące otwartego garażu na ul. Dąbrowskiego. Skierowani na miejsce mundurowi potwierdzili fakt, a następnie skontaktowali się z właścicielem, który oświadczył, że pomieszczenie to było wcześniej zabezpieczone kłódkami. Dodał również, że z wnętrza skradziono klucze ślusarskie wartości 100 złotych. W związku z ujawnionym przestępstwem policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawców. Już po niemal godzinie kryminalni, dzięki uzyskanej informacji, ustalili, że czynu tego mogli dokonać dwaj młodzi mężczyźni, którzy poruszają się osobowym oplem. Policjanci, wskazany pojazd, zauważyli na sąsiedniej ulicy. Samochód był zaparkowany w nieoświetlonym miejscu, a osoby w nim przebywające na widok radiowozu wysiadły z auta i zaczęły uciekać. Mundurowi, po krótkim pościgu, zatrzymali jednego z mężczyzn, którym okazał się 19-letni mieszkaniec gminy Janowiec Wlkp., w powiecie żnińskim. Drugiemu z mężczyzn udało się uciec. Funkcjonariusze sprawdzili samochód, który pozostawili podejrzewani. W bagażniku znaleźli skradzione wcześniej z garażu klucze ślusarskie, dwie nawigacje samochodowe, kołpaki do kół oraz panel radia samochodowego. Przedmioty zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie, a 19-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu celem wyjaśnienia.

W trakcie analizy zabezpieczonych przedmiotów okazało się, że pochodzą one z włamań do samochodów oraz garaży na terenie Żnina, które zostały zgłoszone w grudniu ubiegłego roku, styczniu oraz marcu tego roku. Mundurowi ustalili również dane drugiego z mężczyzn, którym okazał się 21-letni żninianin. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia (4.03.16) w miejscu zamieszkania. Materiał dowodowy, jaki zgromadzili w tej sprawie śledczy, dał podstawy do przestawienia 19-latkowi 6 zarzutów kradzieży z włamaniem do samochodów, a także do garażu. Jego kompan natomiast odpowie za 2 przestępstwa.

Mężczyźni, po przesłuchaniu, decyzją prokuratora zostali zwolnieni. Teraz czeka ich proces w sądzie. Za popełnienie tych przestępstw grozi im nawet do 10 lat więzienia.

 


                                 

Autor: nadkom. Krzysztof Jaźwiński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony