Wiadomości

Wyróżnieni Medalem „Pomagajmy sobie wzajemnie”

Data publikacji 07.03.2016

Dziś (07.03.2016r.) Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała wyróżnił dwóch policjantów Medalem „Pomagajmy sobie wzajemnie”. Podinsp. Artur Krajewski i mł. asp. Mariusz Rzyduch dokonali rzeczy nieprzeciętnych. Właśnie dlatego otrzymali Medale.

31 stycznia tego roku, około godziny 0.30 mł. asp. Mariusz Rzyduch został wybudzony przez swoją sąsiadkę. Kobieta zauważyła, że jej dwumiesięczny synek nie oddycha i nie porusza się. Matka próbowała sama przywrócić czynności życiowe, jednak nie udało się. Postanowiła poszukać pomocy u sąsiadów. Mł. asp. Mariusz Rzyduch bez chwili namysłu pobiegł do mieszkania sąsiadów.  Przywrócił malcowi oddech. Sprawne działanie, opanowanie i zachowanie „zimnej krwi” przez mł. asp. Mariusza Rzyduch zapewne zapobiegło tragedii. Policjant na co dzień jest dzielnicowym w Komisariacie Policji Bydgoszcz-Śródmieście. Nie czuje się bohaterem. Jak sam mówi, zrobił to co potrafił.

Z kolei podinsp. Artur Krajewski wykazuje niezmiennie, ponadprzeciętne zaangażowanie w działalność społeczną. W czasie wolnym od służby prowadzi szereg spotkań profilaktycznych z uczniami szkół podstawowych, przedszkoli, szkół średnich, specjalnych oraz z dziećmi poszczególnych sołectw gminy Szubin. Ponadto, czynnie uczestniczy, w funkcjonowaniu Zespołu Szkół w Szubinie, gdzie z własnej inicjatywy organizował i przeprowadził kilkanaście festynów, podczas których szkoła uzyskała środki pieniężne w kwocie ok. 40 tys. złotych na budowę wielofunkcyjnego boiska. 

Propagując rozwój sportu i kultury zaprosił na spotkanie z mieszkańcami wiele gwiazd sportu m.in. mistrza świata w żużlu Pana Tomasza Golloba, mistrza świata w skoku o tyczce Pana Pawła Wojciechowskiego, siatkarza Pana Pawła Gruszkę. W roku 2012 zorganizował spotkania z Adrianem Zielińskim mistrzem olimpijskim z Londynu, Ryszardem  Rynkowskim oraz popularnym wśród młodzieży Jackiem Mejerem – MEZO. Ponadto podinsp. Artur Krajewski od kilku lat zaangażowany jest w propagowanie idei oddawania krwi w powiecie nakielskim. Osobiście przygotował  i poprowadził 18 takich akcji, podczas których krew oddało około 1000 osób. Ponadto, wraz z uczniami, na terenie gminy Szubin przeprowadził kilka akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Poza tym, zorganizował i poprowadził festyny, podczas których zebrano środki w kwocie 11 tys. złotych na rzecz chorej na porażenie mózgowe 2-letniej Julki, czy środki w kwocie 4 tys. złotych na specjalistyczne łóżko dla 6-latki. Zainicjował także festyny, podczas których zebrano fundusze na budowę świetlicy wiejskiej w Samoklęskach Dużych, a każdego roku, we wrześniu prowadzi festyny, podczas których zbierane są fundusze na dofinansowanie obiadów dla najbiedniejszych mieszkańców Szubina. W latach 2013-2015 przeprowadził kilkanaście zbiórek odzieży i sprzętu AGD, który został przekazany potrzebującym. Są to jedynie nieliczne przykłady działalności policjanta na rzecz osób potrzebujących pomocy.

 

Autor: podinsp. Monika Chlebicz
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • Nagrodzeni policjanci #1
  • Nagrodzeni policjanci #2
Powrót na górę strony