Wiadomości

Pobił i okradł przypadkowego przechodnia

Data publikacji 08.03.2016

12 lat taka kara więzienia grozi 19-latkowi zatrzymanemu przez policyjny patrol w Inowrocławiu. Sprawca napadł przypadkowego przechodnia pobił go i okradł. Prokurator, mając dowody na to, że mężczyzna dopuścił się rozboju poparł wniosek policjantów o tymczasowy areszt. Dalsze decyzje będzie podejmował sąd.

Do zdarzenia doszło dwa dni temu (6.03.16) około 20.00 na ul. Dworcowej w Inowrocławiu. Tam do przypadkowego przechodnia podszedł mężczyzna, po czym bez powodu siłą wciągnął do pobliskiej bramy. Tam pobił go i okradł. Napastnik zabrał pokrzywdzonemu dwie puszki z piwem, pieniądze oraz sportowe buty, które miał na sobie.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci ustalili na miejscu okoliczności, które wkrótce nadały sprawie dalszy bieg. Funkcjonariusze, na podstawie uzyskanego rysopisu, wytypowali sprawcę. Informacja ta została przekazana do wszystkich patroli w mieście. Napastnik nie cieszył się długo wolnością, bo już godzinę później, na jednej z ulic, mundurowi zauważyli podejrzewanego o rozbój 19-latka. Mężczyzna został zatrzymany, po czym przewieziony do policyjnego aresztu.

Kryminalni, w prowadzonym postępowaniu, zgromadzili dowody, na podstawie których zatrzymanemu inowrocławianinowi został postawiony zarzut rozboju. Policjanci wystąpili też do prokuratora o tymczasowe aresztowanie 19-latka.

Dzisiaj (08.03) z materiałem dowodowym zapozna się sąd. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony