Wiadomości

Tymczasowy areszt za rozbój

Data publikacji 09.03.2016

19-latek podejrzany o rozbój na przypadkowym przechodniu pożegnał się z wolnością na razie na 2 miesiące. Gdy sprawa znajdzie swój finał w sądzie może zapaść wyrok skazujący mężczyznę nawet na 12 lat więzienia.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło dwa dni temu (6.03.16) około 20.00 na ul. Dworcowej w Inowrocławiu. Tam do przypadkowego przechodnia podszedł mężczyzna, po czym bez powodu siłą wciągnął go do pobliskiej bramy. Tam pobił go i okradł. Napastnik zabrał pokrzywdzonemu dwie puszki z piwem, pieniądze oraz sportowe buty, które miał na sobie.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci ustalili na miejscu okoliczności, które wkrótce nadały sprawie dalszy bieg. Funkcjonariusze, na podstawie uzyskanego rysopisu, wytypowali sprawcę. Informacja ta została przekazana do wszystkich patroli w mieście. Napastnik nie cieszył się długo wolnością, bo już godzinę później, na jednej z ulic, mundurowi zauważyli podejrzewanego o rozbój 19-latka. Mężczyzna został zatrzymany, po czym przewieziony do policyjnego aresztu.

Kryminalni, w prowadzonym postępowaniu, zgromadzili dowody, na podstawie których zatrzymanemu inowrocławianinowi został postawiony zarzut rozboju. Policjanci wystąpili też do prokuratora o tymczasowe aresztowanie 19-latka. Oskarżyciel poparł wniosek i jeszcze tego samego dnia w sądzie zapadła decyzja, że najbliższe 2 miesiące spędzi on za kratami.

Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony