Wiadomości

Powrót do sprawy niewyjaśnionej

Data publikacji 09.03.2016

Lipnowscy kryminalni przy współpracy z ekspertami Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy zdobyli dowody na to, kto stoi za kradzieżą telewizora i złotej biżuterii z niezamkniętego mieszkania. Do przestępstwa doszło kilka miesięcy temu i choć sprawę umorzono to doczekała się jednak pozytywnego finału.

Do zdarzenia doszło na początku października ubiegłego roku. Wtedy, lipnowscy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki miasta o tym, że skradziono jej z mieszkania telewizor oraz złotą biżuterię. Z zawiadomienia pokrzywdzonej wynikało, że wydarzyło się to w czasie, gdy wieczorem poszła w odwiedziny do znajomej i prawdopodobnie nie zamknęła drzwi na klucz. Kobieta oszacowała łączną wartość strat na kwotę 2,5 tys. zł.  Wówczas jednak nie udało się funkcjonariuszom ustalić, kto był sprawcą tego przestępca. Sprawa została umorzona.

Śledczy jednak dalej nad nią pracowali co w rezultacie przyniosło w tym roku pozytywne rozwiązanie. Było to możliwe dzięki owocnej współpracy z Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszcz. Tam bowiem, prowadzący postępowanie policjant przesłał zebrane z miejsca zdarzenia ślady i dowody. Opinia policyjnych ekspertów, wynikająca z weryfikacji materiału dowodowego, pozwoliła na zidentyfikowanie sprawcy. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Lipna.  

Na tej podstawie śledczy przedstawili wczoraj (08.03.16) mężczyźnie zarzut kradzieży, za co odpowie przed sądem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Należy podkreślić, że rezultat tej sprawy jest przykładem na to, że umarzane wcześniej postępowania nie są odkładane na przysłowiową półkę, a sprawcy przestępstw nigdy nie mogą czuć się bezkarni.  

 

Autor: asp. szt. Anna Kozłowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony