Wiadomości

Próbował wyłudzić kredyt

Data publikacji 10.03.2016

Toruńscy policjanci zatrzymali 61-latka, który usiłował wyłudzić kredyt. W tym celu przedłożył w banku fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu. Oszustwo wyszło na jaw, dlatego mężczyzna nie uniknie kary. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Wczoraj (09.03.16) funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Toruniu w jednym z toruńskich banków zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który próbował wyłudzić wysoki kredyt. Policjanci ustalili, że w tym celu 61-latek złożył stosowne dokumenty. Po dokładnej weryfikacji wszystkich danych w nich zawartych wyszło na jaw, że zaświadczenie o zatrudnieniu zostało sfałszowane. Według niego mężczyzna miał być pracownikiem jednej z toruńskich firm. Okazało się jednak, że nigdy nie był tam zatrudniony. Gdyby ta sytuacja nie została w porę wykryta mężczyzna doprowadziłby bank do strat w kwocie sięgającej ponad 30 tysiące złotych. O taki właśnie kredyt starał się w złożonym wniosku.

Jeszcze tego samego dnia policjanci przedstawili mu zarzut przedłożenia fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu i na tej podstawie usiłowania wyłudzenia kredytu. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia.  

 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.31 MB)

Powrót na górę strony