Wiadomości

Pobiły i okradły swoją znajomą

Data publikacji 11.03.2016

Dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej, taką decyzję podjął prokurator wobec dwóch kobiet, które zaatakowały znajomą. Sprawczynie dwukrotnie pobiły swoją ofiary i okradły. Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

Dziś (11.03) kryminalni z Inowrocławia doprowadzili do prokuratury dwie kobiety w wieku 23 i 24 lata. Odpowiedzą one za to, że w miniony wtorek (08.03.16) na ul. Dworcowej zaczepiły znaną im kobietę i pobiły ją. Jedna z nich zabrała jej portfel z dokumentami oraz klucze od mieszkania. Na tym nie poprzestały. Szły dalej za swoją ofiarą, a gdy ta weszła do jednej z kamienic, pobiły ją ponownie.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci ustalili, kto brał udział w przestępstwie.

Wczoraj (10.03.16) mundurowi zatrzymali obie rozbójniczki. Starsza z nich usłyszała zarzut rozboju i pobicia, młodsza odpowie za pobicie. Obie zatrzymane zostały przesłuchane przez prokuratora, który zastosował wobec każdej z nich dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Jeśli podejrzane nie zastosują się do tych środków, wówczas mogą one ulec zaostrzeniu, włącznie z zastosowaniem tymczasowego aresztowania. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia. Za pobicie do lat 3.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony