Wiadomości

Klasa mundurowa z Gałczewa u policjantów

Data publikacji 14.03.2016

Komendę Powiatową Policji w Golubiu-Dobrzyniu odwiedzili uczniowie klasy mundurowej z Publicznego Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie. Podczas spotkania młodzież miała okazję, poznać tajniki pracy policji.

Komendę Powiatową Policji w Golubiu-Dobrzyniu odwiedziła klasa mundurowa, z opiekunem chor. Maciejem Jasińskim, z Publicznego Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie.

Młodzież podczas spotkania, dowiedziała się m.in. historii policji, hierarchii i stopni obowiązujących w naszej formacji. Z zainteresowaniem, uczniowie wysłuchali informacji dotyczących charakteru poszczególnych wydziałów, czym zajmują się policjanci w nich pracujący.

Przewodnik psa służbowego asp. Tomasza Muchewicz i jego podopieczna Prima, zaprezentowali pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga.

Na zakończenie młodzież, obejrzała stanowisko dowodzenia w komendzie, policyjny areszt oraz sprzęt i wyposażenie używane przez policjantów.

Okazuje się, że mimo wiedzy, iz policyjna służba nie należy do najłatwiejszych, nie brakuje chętnych, także spośród słuchaczy, którzy swoją przyszłość wiążą właśnie z naszą formacją.
 

Autor: mł.asp. Justyna Skrobiszewska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

  • Klasa mundurowa w komendzie policji
  • Klasa mundurowa w komendzie policji
Powrót na górę strony