Wiadomości

Odpalili race

Data publikacji 14.03.2016

Podczas zabezpieczenia sobotniego meczu piłkarskiego policjanci zatrzymali 6 osób, które używały środków pirotechnicznych. Funkcjonariusze skierują przeciwko nim wnioski do sądu o ukaranie. Może im grozić areszt, ograniczenie wolności lub grzywna.

W sobotę (12.03) podczas zabezpieczenia meczu piłkarskiego Elany Toruń i Sparty Brodnica, który zgodnie z informacjami przekazanymi przez organizatora nie był imprezą masową, policjanci zatrzymali łącznie 6 osób w związku z odpaleniem środków pirotechnicznych. 

Pięciu mężczyzn w wieku od 16 do 23 lat, jeszcze przed meczem odpaliło świetlne race przed wejściem na stadion. Wszyscy zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu. 

Podczas trwania sportowego widowiska doszło do użycia kolejnych środków pirotechnicznych. Na trybuny weszli policjanci i zatrzymali 22-latka, który odpalał race. W trakcie podejmowania interwencji ze względu na narastającą agresję pseudokibiców oraz niestosowanie się do poleceń wydawanych przez stróżów prawa, policjanci użyli gazu. Zatrzymany przez mundurowych 22-latek prosto ze stadionu trafił do izby wytrzeźwień. 

Teraz wobec wszystkich pełnoletnich sprawców policjanci będą kierować wnioski o ukaranie do sądu. W tym wypadku może im grozić areszt, ograniczenie wolności lub grzywna. Materiały dotyczące zachowania nieletniego zostaną przekazane do sądu  ds. nieletnich. 


 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony