Wiadomości

Policjant rozmawiał z rodzicami gimnazjalistów o dopalaczach

Data publikacji 15.03.2016

120 rodziców uczniów Gimnazjum nr 1 z Szubina wysłuchało prelekcji na temat zagrożeń wynikających z zażywania dopalaczy. Spotkanie dla rodziców przeprowadził nakielski policjant wspólnie z przedstawicielką stacji sanitarno – epidemiologicznej.

Sierż. szt. Marcin Górak z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z nakielskiej policji wspólnie z p. Anetą Okoniewską w różnych szkołach na terenie powiatu nakielskiego, prowadzą spotkania dotyczące zagrożeń wynikających z zażywania dopalaczy.

Spotkania organizowane są dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej, gimnazjalistów, ale także rodziców i przedstawicieli różnych instytucji, które pracują z młodzieżą.

Wczoraj (14.03.2016r.) w Gimnazjum nr 1 w Szubinie sierż. szt. Górak i p. Okoniewska przeprowadzili pogadankę profilaktyczną dla rodziców gimnazjalistów, podczas której informowali czym są dopalacze oraz jak niebezpieczne dla zdrowia jest ich zażywanie.

Rodzice dowiedzieli się jak rozpoznać, że ich dziecko jest pod wpływem dopalacza i co w tej sytuacji należy zrobić, jakie konsekwencje prawne grożą nieletniemu za posiadanie zabronionych substancji. Nie zabrakło również informacji o placówkach, które niosą pomoc uzależnionej młodzieży. Prelekcji wysłuchało ok. 120 rodziców.

sierż. szt. Justyna Andrzejewska

Autor: sierż. szt. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

  • Prelekcja o dopalaczach
  • Prelekcja o dopalaczach
Powrót na górę strony