Wiadomości

Bezpieczna droga w powiecie włocławskim i radziejowskim

Data publikacji 16.03.2016

Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach to jedno z ważniejszych zadań policji. Włocławscy policjanci wraz z policjantami z Radziejowa przeprowadzili wspólne działania na drodze krajowej nr 62. Były kontrole, posypały się mandaty.

Wszelkie działania, które mogą wpłynąć na ograniczenie zdarzeń drogowych są jak wskazane. Wszystko po to, aby bezpiecznie poruszać się po drogach, aby nie dochodziło do wypadków.

Respektowanie przez kierujących przepisów prawa o ruchu drogowym, przestrzeganie dozwolonej prędkości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w fotelikach, czy trzeźwości kierowców to okoliczności, które mają wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Mając to na uwadze włocławscy policjanci z ruchu drogowego postanowili przeprowadzić wspólne działania z policjantami z Radziejowa. Akcja zorganizowana została na drodze krajowej przebiegającej przez teren powiatu radziejowskiego i włocławskiego.

Efektem tych działań było przeprowadzenia ponad 90 kontroli. Każdy z kierujących został sprawdzony pod względem stanu trzeźwości. Na szczęście nikt nie jechał „na podwójnym gazie”. Niemniej w 46 przypadkach mundurowi nałożyli mandaty karne. Głównymi „grzechami” kierowców była nadmierna prędkość i niezapięte pasy bezpieczeństwa.

Niechlubnym rekordzistą zatrzymanym w związku z przekroczeniem prędkości okazał się 20-latek kierujący vw. Mężczyzna wpadł „ na mundurowych” w miejsowości Redecz Krukowy. Kierowca za nic miał ograniczenie prędkości do 90 km i prowadził auto mając na liczniku 169 km/h. Został ukarany mandatem oraz punktami.

W ośmiu przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne, głównie za uchybienia w stanie technicznym pojazdu. Dwukrotnie mundurowi ujawnili pieszych, którzy poza terenem zabudowanym, którzy poruszali się bez elementów odblaskowych.

To z całą pewnością nie ostatnie wspólne działania policjantów z Radziejowa i Włocławka. Wkrótce kolejne kontrole.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

  • Policyjne kontrole na drodze
  • Policyjne kontrole na drodze
  • Policyjne kontrole na drodze
  • Policyjne kontrole na drodze
  • Policyjne kontrole na drodze
  • Policyjne kontrole na drodze
Powrót na górę strony