Wiadomości

Nieuczciwy kurier usłyszał zarzuty

Data publikacji 16.03.2016

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi za przywłaszczenie powierzonego mienia. Taką karą zagrożony jest zatrzymany 29-latek. Na jego trop wpadli kryminalni z Fordonu. Mężczyzna pracując jako kurier nie rozliczał się z pieniędzy. Przywłaszczył sobie też paczkę wartą kilka tysięcy złotych. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Na trop podejrzanego wpadli policjanci z bydgoskiego Fordonu. Z ich ustaleń wynikało, że jeden z pracowników firmy kurierskiej w Bydgoszczy może przywłaszczać sobie pieniądze i paczki, z których powinien się rozliczać. O tym, że są jakieś nieprawidłowości w firmie nie wiedział nawet sam pracodawca.

Kryminalni nie mając żadnego zgłoszenia postanowili poinformować o swoich ustaleniach właściciela firmy. Wówczas zaczęły wychodzić pierwsze nieprawidłowości. Podczas wewnętrznej kontroli okazało się, że nie została dostarczona paczka o wartości kilku tysięcy złotych. Następnie wyszło, że brakuje ponad 6000 złotych, które powinny być zaksięgowane za dostarczone paczki.  

Po przyjęciu oficjalnego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, policjanci przystąpili do realizacji. Na podstawie zebranych informacji wytypowali i zatrzymali podejrzewanego. 29-letni kierowca firmy kurierskiej został przewieziony do fordońskiego komisariatu.

Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu trzy zarzuty przywłaszczenia powierzonego mu mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.  

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony