Wiadomości

Seryjni włamywacze zatrzymani

Data publikacji 17.03.2016

Pięć zarzutów usłyszało dwóch mieszkańców powiatu świeckiego, którzy działali na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, włamując się do sklepów oraz salonów gier. Ich łupem padł alkohol, kosmetyki, słodycze, wyroby tytoniowe oraz pieniądze. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Kodeks karny za przestępstwa te przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

Świeccy kryminalni od lutego pracowali nad włamaniami i kradzieżami, do których dochodziło na terenie Świecia, Dworzyska, Nowego, Wielkiego Konopatu.

W Dworzysku sprawca wyważył drzwi do sklepu spożywczo-przemysłowego, a następnie z jego wnętrza zabrał wyroby tytoniowe, alkohol, słodycze. Sprawca był na tyle pewny siebie, że w przeciągu tygodnia okradł ten sam sklep jeszcze dwukrotnie.

Innym razem włamał się do salonu gier. Jego łupem padły pieniądze w kwocie około 3000 zł.

Łącznie swoje straty pokrzywdzeni wycenili na kwotę około 18.500 zł.   

Praca kryminalnych przyniosła efekt. W poniedziałek (14.02.2016r.) śledczy ze świeckiej komendy zatrzymali 23-letniego mężczyznę i jego o dwa lata starszego kompana, mieszkańców powiatu świeckiego podejrzewanych o te przestępstwa.

W trakcie dalszych czynności podczas przeszukań pomieszczeń należących do zatrzymanych, funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, które wróci do pokrzywdzonych.  

Wczoraj (16.02.2016r.) zatrzymani na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszeli łącznie 5 zarzutów. Za popełnienie tych przestępstw grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa, gdyż jak ustalili policjanci, sprawcy w podobny sposób dokonywali włamań na terenie Grudziądza i Tucholi.
 

Autor: asp. szt. Maciej Rakowicz
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

  • Odzyskane łupy
  • zatrzymany podejrzany
  • Odzyskane łupy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.87 MB)

Powrót na górę strony