Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Poznali zasady postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren szkoły

Data publikacji 21.03.2016

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu odbyło się szkolenie dla dyrektorów, nauczycieli i pedagogów placówek oświaty. Spotkanie poprowadzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu. Głównym tematem były zasady postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren szkoły.

W piątek (18.03.16) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu odbyło się szkolenie dla dyrektorów, nauczycieli i pedagogów placówek oświatowych znajdujących się na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Spotkanie przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu. Na początku spotkania Naczelnik nadkom. Zbigniew Blonkowski, przedstawił prezentację multimedialną dotyczącą odpowiedzialności karnej młodzieży.

W dalszej części funkcjonariusze omówili sposób postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren szkoły. Policjanci poinstruowali pracowników szkół, jak należy zachować się w sytuacji wystąpienia takiego rodzaju zagrożenia oraz, jak przebiegają zasady alarmowania o takim zdarzeniu. Na zakończenie przybyli przedstawiciele placówek oświaty otrzymali specjalne materiały, dzięki którym będą mogli przeprowadzić szkolenia o podobnym charakterze w swoich placówkach.
 

Autor: mł. asp. Justyna Skrobiszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony