Wiadomości

Utworzą klasę o profilu mundurowym

Data publikacji 23.03.2016

Od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Inowrocławiu powstanie klasa o profilu mundurowym. By tak mogło się stać, zostało podpisane porozumienie o współpracę między Starostwem Powiatowym, Komendą Powiatową Policji i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Inowrocławiu.

Wczoraj (22.03.16) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Inowrocławiu odbyła się uroczystość podpisania porozumienia, które określa zasady współpracy policjantów i uczniów klasy o profilu mundurowym. Wzięli w niej udział: Wicestarosta Inowrocławski Pani Mirosława Kucol, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu Pani Grażyna Kadłubowska, Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu mł. insp. Mirosław Elszkowski, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego Pan Robert Gołdecki, a także przedstawiciel rady rodziców, uczniowie i nauczyciele.

W ramach porozumienia młodzież będzie brała udział w akcjach profilaktycznych prowadzonych przez Policję, odwiedzi inowrocławską komendę, by zapoznać się ze specyfiką służby. Funkcjonariusze poprowadzą także dla młodzieży zajęcia szkolne. Wiele młodych osób wiąże swoją przyszłość ze służbą w Policji. Dlatego, właśnie dla tych uczniów klasa taka jest szansą na zaznajomienie się z tą mundurową formacją.
 
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony