Zatrzymani sprawcy rozboju - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zatrzymani sprawcy rozboju

Data publikacji 23.03.2016

Dwaj mieszkańcy gminy Świecie podejrzani o napad rabunkowy na 16-letnim mieszkańcu powiatu nakielskiego wpadli w ręce policjantów. Sprawcy dotkliwie pobili pokrzywdzonego, a następnie ukradli mu telefon komórkowy warty 400 zł. Teraz 20 i 17-latek odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w styczniu tego roku w miejscowości Sulnowo, pow. świecki. Do idącego chodnikiem nastolatka podeszło dwóch młodych mężczyzn, którzy bez powodu dotkliwie pobili napotkanego przechodnia, a następnie zabrali mu telefon komórkowy warty 400 zł.  

Podjęte działania i ustalenia świeckich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania w miniony wtorek (22.03.16) podejrzewanych o ten napad. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Świecie (17 i 20l.). Starszy z rabusiów trafił do policyjnego aresztu. Młodszy natomiast jeszcze tego samego dnia został przesłuchany jako nieletni sprawca czynu karalnego. Z tej racji, że w chwili popełnienia przestępstwa był nieletni o tym jaki konsekwencje poniesie zadecyduje sąd.

Natomiast jego kompan wczoraj (23.03.16) usłyszał zarzut rozboju i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.