Wiadomości

Łupem włamywaczy padły elektronarzędzia i sprzęt ogrodowy

Data publikacji 23.03.2016

Kara do 10 lat więzienia grozi zatrzymanym przez nakielskich kryminalnych trzem podejrzanym o włamania i kradzieże. Jak ustalili policjanci łupem sprawców padły elektronarzędzia oraz sprzęt ogrodowy. Cała trójka już usłyszała zarzuty.

Zgłoszenie o włamaniu do garażu w Rozwarzynie w gm. Nakło, policja otrzymała na początku marca. Nieznani sprawcy ukradli warte około 4 tysięcy złotych elektronarzędzia. Niemalże w tym samym czasie, z terenu posesji w pobliskiej miejscowości, ktoś ukradł warty ponad tysiąc złotych sprzęt do pielęgnacji ogrodu.
Kryminalni, którzy pracowali nad tymi sprawami, powiązali je, gdyż na podstawie zgromadzonych materiałów ustalili, że obu przestępstw dokonali ci sami sprawcy. Już po kilku dniach funkcjonariusze ustalili personalia podejrzanych. Dwóch z nich policjanci zatrzymali 10 marca na terenie gminy Nakło. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do garażu oraz kradzieży sprzętu ogrodowego.

Ich wspólnik, 27-letni nakielanin, został zatrzymany w minioną niedzielę (20.03.16) na jednej z ulic Nakła. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia kryminalni przedstawili mu takie same zarzuty jak jego kompanom.

Całej trójce przyjrzy się sąd, do którego niebawem zostaną przekazane materiały sprawy. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony