Wiadomości

Wandal w policyjnej celi

Data publikacji 25.03.2016

Do 5 lat więzienia może grozić 25-latkowi, który wczoraj (24.03.2016r.) uszkodził dwa samochody zaparkowane przy ul. Wysokiej w Toruniu. Straty wyniosły kilkaset złotych. Policjanci z komisariatu Śródmieście zatrzymali go chwilę po zgłoszeniu, dzięki telefonicznej informacji od świadka, który widział całą sytuację. Mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzuty za zniszczenie mienia.

Wczoraj około godz. 6:30 dyżurny toruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie od anonimowego świadka o mężczyźnie, który na ul. Wysokiej w Toruniu skakał po zaparkowanym samochodzie. Dyżurny natychmiast wysłał w ten rejon patrol z komisariatu na Śródmieściu. Funkcjonariusze nieopodal miejsca zdarzenia zauważyli osobę odpowiadającą rysopisowi podanemu przez zgłaszającego.

Mężczyzna, dzięki błyskawicznej reakcji, już po chwili trafił do radiowozu, a stamtąd prosto do policyjnej celi. Okazało się, że to właśnie ten, zatrzymany przez funkcjonariuszy, 25-latek dopuścił się aktu wandalizmu. Mieszkaniec Torunia zarysował lakier i wgniótł dach w mazdzie oraz ułamał lusterko w zaparkowanym obok citroenie.  Właściciele aut wycenili straty na kilkaset złotych. Wandal jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty zniszczenia mienia.

Za przestępstwo, jakiego się dopuścił, może mu grozić do 5 lat więzienia.

Autor: sierż. szt. Wojciech Chrostowski
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony