WIADOMOŚCI

Areszt dla dwóch rozbójników zatrzymanych przez golubsko-dobrzyńskich policjantów

Data publikacji 01.04.2016

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Golubiu-Dobrzyniu przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował tymczasowy areszt wobec dwóch 29-latków. Jak dowiedli kryminalni, mężczyźni tylko w ciągu dwóch dni dopuścili się usiłowania wymuszeń rozbójniczych, pobicia powodującego ciężkie obrażenia ciała oraz innych przestępstw. Teraz nie unikną kary, a grozi im do 10 lat więzienia.

Sprawa ma swój początek 20 marca, tego dnia jeden z mieszkańców gminy Ciechocin (29l.), pow. golubsko-dobrzyński, postanowił odzyskać rzekomo pożyczone wcześniej pieniądze. Skontaktował się więc z rzekomym dłużnikiem i groził mu pobiciem oraz pozbawieniem życia w przypadku braku zwrotu pieniędzy. Proceder ten powtórzył następnego dnia, ale tym razem towarzyszył mu kolega, 29-letni mieszkaniec gminy Kikół. Gdy i tym razem próba się nie powiodła sfrustrowani „windykatorzy” zajechali samochodem drogę przypadkowemu kierowcy, po czym jeden z nich pobił go, powodując ciężkie obrażenia ciała. Jadąc dalej, rozbójnicy zatrzymali się na jednej z ulic w Golubiu-Dobrzyniu, gdzie „ nie spodobał” im się przypadkowy przechodzień, który został uderzony w twarz i kopnięty.

Zaalaramowani o zdarzeniach policjanci, na podstawie uzyskanych informacji, wytypowali dwóch podejrzewanych mężczyzn.

Obaj zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania w minioną środę (30.03.16) wczesnym rankiem.

Wczoraj (31.03.16) mężczyźni usłyszeli łącznie 8 zarzutów, m.in. usiłowania wymuszeń rozbójniczych i pobicia, powodującego ciężkie obrażenia ciała, za co grozi im do 10 lat więzienia.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Golubiu-Dobrzyniu zastosował wobec nich tymczasowy areszt na 3 miesięce.