Wiadomości

Próbował przekupić policjantów

Data publikacji 04.04.2016

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 59-letniemu kierowcy, który próbował przekupić policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości, a także za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. Wtedy zamiast przyjąć mandat kierowca zaproponował 200 zł. Mężczyzna już usłyszał zarzut.

Wczoraj (3.04.16) około 15:30 w Czewujewie, w powiecie żnińskim, policjanci z ogniwa ruchu drogowego, podczas patrolu drogi krajowej nr 5, zatrzymali do kontroli drogowej ciężarowego mercedesa, ponieważ kierujący przekroczył dozwoloną prędkości o 21 km/h w miejscu obowiązywania tzw. 50. Ponadto, okazało się, że 59-letni kierowca, podczas jazdy, nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z ujawnionymi wykroczeniami policjanci poinformowali mężczyznę, że zostanie on ukarany mandatem oraz nałożone zostaną na niego punkty karne, zgodnie z taryfikatorem. Kontrola zakończyłaby się bardzo szybko, gdyby nie to, że 59-latek chciał, jak się wyraził, „zakończyć sprawę polubownie” i wręczył policjantom 200 złotych, w zamian za odstąpienie od ukarania go. Mundurowi nie przystali na propozycję kierowcy i zatrzymali go do wyjaśnienia sprawy, bo jego zachowanie nie było już tylko wykroczeniem, ale poważnym przestępstwem.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty za próbę przekupstwa policjantów, a następnie decyzją prokuratora został zwolniony. Teraz kierowca nie dość, że będzie musiał zapłacić mandat za popełnione wykroczenia drogowe, a jego konto zwiększy się o dodatkowe punkty karne, to jeszcze czeka go proces w sądzie i wyrok, a ten może nie być niski, bo przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8. 
                                                         

Autor: nadkom. Krzysztof Jaźwiński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony