WIADOMOŚCI

Zanim stawił się do więzienia napadł na przypadkowego przechodnia

Data publikacji 05.04.2016

Włocławscy policjanci zatrzymali 43-latka, który przed stawieniem się do zakładu karnego dokonał rozboju. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

Wczoraj (04.04.16), nad ranem włocławski dyżurny został powiadomiony przez zgłaszającego, że przed chwilą został napadnięty i skradziono mu torbę na ulicy Okrzei we Włocławku. Na miejscu policjanci ustalili, że do 66-latka podszedł mężczyzna, który siłą wyrwał mu torbę oraz próbował zabrać telefon komórkowy. Widząc postawę poszkodowanego, który się bronił sprawca zabrał tylko torbę, po czym uciekł.

Przekazany rysopis pozwolił na szybkie zatrzymanie mężczyzny, który zamierzał wsiąść do pociągu. Po przewiezieniu do komendy okazał się nim 43-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego, przy którym mundurowi znaleźli dowód tożsamości poszkodowanego. Dodatkowo, policjanci ustalili, że mężczyzna dzisiaj miał się stawić do Zakładu Karnego w Inowrocławiu celem odbycia czterech miesięcy kary. Przeprowadzone badanie trzeźwości dało wynik 1,2 promila alkoholu. Odzyskane przez policjantów mienie trafiło do właściciela.

Policjanci, pracując nad sprawą, zebrali materiał, który pozwolił na przedstawienie 43-latkowi zarzutu rozboju. Za ten czyn grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast po skończonych czynnościach, już w asyście mundurowych, trafi do zakładu karnego celem odbycia kary.