Wiadomości

Dzielnicowy ustalił złodzieja elektronarzędzi

Data publikacji 06.04.2016

Dzielnicowy z posterunku w Dobrzyniu nad Wisłą wpadł na ślad, który doprowadził go do sprawcy kradzieży elektronarzędzi z terenu prywatnej posesji. Podejrzany o to przestępstwo 59-latek został już rozliczony. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Policjanci z posterunku w Dobrzyniu nad Wisłą, pow. lipnowski, przyjęli przedwczoraj (05.04.16) zgłoszenie od mieszkańca gminy o kradzieży elektronarzędzi. Z zawiadomienia wynikało, że z niezamkniętego pomieszczenia gospodarczego zniknęły dwie piły: spalinowa i elektryczna oraz walizka z podręcznymi narzędziami. Pokrzywdzony oszacował wartość poniesionych strat na łączną kwotę 1 500 zł. Jeszcze w dniu otrzymania zgłoszenia zajmujący się sprawą policjanci pojechali zatrzymać typowanego sprawcę tego przestępstwa. Odbyło się to szybko i sprawnie w wyniku owocnych ustaleń poczynionych przez dzielnicowego z terenu zamieszkania mężczyzny. Podejrzewany 59-latek trafił za kraty policyjnej celi w lipnowskiej komendzie. Policjanci odzyskali dwie skradzione piły, które zatrzymany pożyczył swojemu znajomemu twierdząc, że są jego, a przy tym proponował mu ich sprzedaż.  

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia wczoraj (06.04.16) zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu kradzieży. Podejrzany skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się zaproponowanej przez prokuratora karze.

Autor: asp. szt. Anna Kozłowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony