Wiadomości

Policjanci szkolą urzędniczki z zakresu samoobrony

Data publikacji 06.04.2016

Często mają do czynienia z agresywnymi ludźmi, osobami pod wpływem alkoholu lub innych używek i bywa, że w swojej pracy czują się zagrożone. Mowa o pracownikach miejskich i gminnych ośrodkach pomocy społecznej oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Właśnie dla nich aleksandrowscy policjanci zorganizowali wczoraj szkolenie z zakresu samoobrony.

Zajęcia dla kobiet pracujących w instytucjach pomocowych przeprowadziła wczoraj (5.04.16) aleksandrowska policja. Mundurowi uczyli panie, jak bronić się przed atakiem niebezpiecznego napastnika. Urzędnicy nierzadko spotykają się z agresją ze strony petentów. I to nie tylko słowną. Niejednokrotnie pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, czy też Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, mają do czynienia z różnymi ludźmi. Muszą przeprowadzać tam wywiady środowiskowe, a ci ludzie czasami są bardzo nieprzewidywalni i groźni. To było motorem do tego, żeby takie szkolenie przeprowadzić.

Policjanci prowadzący zajęcia rozpoczęli szkolenie od zajęć teoretycznych, a następnie na sali gimnastycznej odbyły się zajęcia praktyczne. Uczestniczki szkolenia dowiedziały się, jak odpierać atak napastników, co zrobić w momencie zagrożenia i jak unikać niebezpieczeństwa. Prowadzący szkolenie zwracali głównie uwagę pań na tzw. miękkie strategie samoobrony przed zagrożeniem jak pewność siebie, asertywność lub negocjacje. Panie były bardzo zadowolone z zajęć i planują już kolejne takie szkolenia.

Autor: sierż. sztab. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony