Wiadomości

Kontrola włocławskich „elek” egzaminacyjnych

Data publikacji 06.04.2016

Policjanci z Włocławka wspólnie z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego przeprowadzili kontrole pojazdów egzaminujących „elek” we Włocławku, które poruszały się po ulicach miasta. Skontrolowano 12 pojazdów, w których nie ujawniono żadnych uchybień.

Wczoraj (05.04.16), w godzinach przedpołudniowych, policjanci włocławskiej "drogówki", wspólnie z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego, kontrolowali tzw. elki, które służą do egzaminowania z części praktycznej przyszłych kierowców. Akcję tę przeprowadzano na terenie Włocławka, podczas odbywającego się egzaminu. Dla przyszłych kierowców była to pierwsza taka kontrola, podczas której policjanci sprawdzali stan ich trzeźwości, jak również egzaminatora oraz stan techniczny pojazdu. Pracownicy urzędu natomiast sprawdzali dokumentację, która jest niezbędna podczas przeprowadzania egzaminu.

Kontrolujący zostali pozytywnie zaskoczeni, gdyż podczas 12 kontroli nie ujawniono żadnych nieprawidłowości. Jednak włocławscy policjanci zapowiadają dalsze kontrole „elek”.

Autor: Kamila Ogonowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony