Wiadomości

Wpadł tuż po kradzieży paliwa

Data publikacji 06.04.2016

Policjanci z Nowego zatrzymali 52-letniego mieszkańca Bydgoszczy podejrzanego o kradzież 50 litrów oleju napędowego. Zatrzymany mężczyzna, na jednym z parkingów przy stacji paliw w powiecie świeckim, wykorzystując sen kierowcy samochodu ciężarowego, zakradł się do auta, a następnie, po wyłamaniu korka wlewu paliwa, dokonał jego kradzieży. Za przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia

Do zdarzenia doszło wczoraj (5.04.16) około 2:00 w nocy na jednym z parkingów przy stacji paliw na terenie powiatu świeckiego. Patrolujący ten teren policjanci z komisariatu w Nowem zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. 52-letni mieszkaniec Bydgoszczy trafił do policyjnego aresztu. W okolicy samochodu osobowego, należącego do zatrzymanego, policjanci zabezpieczyli około 50 litrów oleju napędowego, puste plastikowe kanistry oraz węże służące do spuszczania paliwa.  

Jeszcze tego samego dnia zatrzymany usłyszał zarzut włamania do zbiornika z paliwem i kradzieży 50 litrów oleju napędowego, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Maciej Rakowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony