Wiadomości

Urodziny świętowali w areszcie

Data publikacji 08.04.2016

Niezbyt przyjemnie będą wspominać 19-urodziny dwaj mieszkańcy powiatu radziejowskiego. Wypity alkohol tak ich pobudził, że kopiąc zniszczyli betonowe ogrodzenie. Kilkadziesiąt minut po demolce już siedzieli w policyjnym areszcie.

Do zdarzenia doszło w Dobrem, pow. radziejowski, kilka minut po 2:00 w nocy. Dyżurny radziejowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że dwóch młodych mężczyzn demoluje betonowe ogrodzenie jednej z firm. Na miejsce udał się patrol prewencji.

W rozmowie z pracownikiem ochrony obiektu policjanci ustalili rysopisy sprawców chuligańskiego wybryku, po czym udali się na ich poszukiwanie. Po kilkudziesięciu minutach, na stacji paliw, zauważyli opisanych młodzieńców. Dwaj 19-letni mieszkańcy powiatu radziejowskiego byli pijani (1,6 i 1,4 promila), trafili więc do aresztu. Pokrzywdzony wycenił wartość uszkodzonych elementów na ok. 1 300 zł.

Dowody, jakie zgromadzili śledczy, pozwoliły na przedstawienie im zarzutu umyślnego uszkodzenia mienia. Zatrzymani tłumaczyli się wypitym alkoholem z okazji przypadających w tym dniu urodzin jednego z nich.

Kodek karny za to przestępstwo przewiduje od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 

Autor: st. asp. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony