Wiadomości

19-latka odpowie za usiłowanie rozboju i naruszenie nietykalności

Data publikacji 12.04.2016

Policjanci przedstawili 19-latce zarzut usiłowania rozboju na 12-latku oraz naruszenia nietykalności 60-letniego mężczyzny. W jej zatrzymaniu pomógł dziadek chłopca, który powiadomił o całym zdarzeniu i nie pozwolił na oddalenie się kobiety z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w sobotę (09.04.16), po południu przy ulicy Toruńskiej we Włocławku. Do idącego 12-latka podeszła kobieta, która kopnęła go w nogę i zażądała wydania telefonu komórkowego. Zaatakowany chłopak uciekł, po czym powiadomił o całym zdarzeniu dziadka. Mężczyzna pobiegł w okolice zdarzenia, gdzie zauważył kobietę stojącą w towarzystwie mężczyzny, której wygląd odpowiadał rysopisowi. Do czasu przyjazdu mundurowych, 60-latek uniemożliwił im oddalenie się z miejsca. Kobieta, chcąc uniknąć odpowiedzialności, szarpała się ze zgłaszającym. Gdy policjanci dotarli na miejsce zatrzymali podejrzaną 19-latkę oraz 24-latka, którzy trafili do policyjnego aresztu.

Prowadzone czynności pozwoliły mundurowym na ustalenie przebiegu zdarzenia i postawienie 19-latce zarzutu usiłowania dokonania rozboju na 12-latku oraz naruszenia nietykalności 60-latka. Za przestepstwa te grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec kobiety prokurator zastosował policyjny dozór. Natomiast mężczyzna, który z nią był, po złożeniu zeznań, został zwolniony.

 

Autor: post. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony