Wiadomości

Aresztowani za pobicie mężczyzny

Data publikacji 18.04.2016

Dwaj mieszkańcy Janikowa zostali tymczasowo aresztowani na dwa miesiące pod zarzutami pobicia znajomego i zniszczenia jego telefonu. Kara jaka im grozi jest znacznie dłuższa, bo mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.

W miniony piątek (15.04.16) policjanci z komisariatu w Janikowie doprowadzili do oskarżyciela oraz sądu dwóch mężczyzn. Obaj za chuligańskie zachowanie usłyszeli zarzuty pobicia oraz uszkodzenia mienia. Sprawa karna toczyła się od tygodnia, a dotyczyła pobicia, do którego doszło nad ranem 10 kwietnia w Janikowie. Do idącego ulicą mężczyzny podbiegło dwóch innych i pobiło go, powodując obrażenia ciała oraz uszkadzając jego telefon. Wówczas napastnicy uciekli.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci ustalili kto stoi za pobiciem. W minioną środę (13.04.16), mając podejrzenie co do konkretnych osób, mundurowi odwiedzili dwóch mieszkańców Janikowa w wieku 31 i 35 lat. Mężczyźni zostali zatrzymany. Na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów usłyszeli zarzuty pobicia i uszkodzenia mienia. Funkcjonariusze wystąpili z wnioskami o tymczasowe ich aresztowanie. Sąd przychylił się, dlatego najbliższe 2 miesiące obaj spędzą za kratami.

Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony