Wiadomości

Eliminacje gminne Turnieju BRD w Topólce

Data publikacji 19.04.2016

W Urzędzie Gminy w Topólce odbyły się eliminacje gminne w ramach XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpili uczniowie w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W konkursowych zmaganiach wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych w Topólce i Paniewie oraz gimnazjaliści z Topólki. Eliminacje obejmowały test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego. Zawodnicy mieli do rozwiązania 35 pytań.

Nad całością czuwało jury w składzie Maria Olaszewska - przedstawicielka UG w Topólce, Elżbieta Balcerczyk - SP Paniewo, Agnieszka Mańkowska - Gimnazjum w Topólce, Andrzej Szwedek - SP Topólka, asp. szt Artur Kmiecikowski - kierownik PP Topólka oraz mł. asp. Emil Czynszak - kierownik ORD KPP Radziejów.

Po sprawdzeniu testów, nie do pokonania okazała się drużyna reprezentująca SP Paniewo. II miejsce zajęła SP w Topólce. Natomiast w kategorii gimnazjalnej pierwsze miejsce uzyskało Gimnazjum z Topólki.

Klasyfikacja indywidualna w kategorii szkół podstawowych wyglądała następująco:
I. Błażej Smól (SP Paniewo)
II. Zuzanna Szczepańska (SP Paniewo)
III. Natalia Waszak (SP Paniewo).

W kategorii gimnazjum miejsca na podium zdobyli:
I.    Patryk Pruczkowski (Gimnazjum Topólka)
II.    Kacper Małkowski (Gimnazjum Topólka)
III.    Jakub Kozicki (Gimnazjum Topólka)

Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali dyplomy oraz odblaskowe kamizelki i opaski. Zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe. Zwycięskie składy będą reprezentowały gminę Topólka w Turnieju Powiatowym, który odbędzie się 27 kwietnia w Radziejowie.


 

Autor: st. asp. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony