Wiadomości

Eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data publikacji 27.04.2016

Wąbrzescy policjanci, jako współorganizatorzy, uczestniczyli w powiatowym etapie eliminacyjnym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji wzięło udział 9 drużyn.

Wczoraj (26.04.16) o 9:00 w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Książkach, pow wąbrzeski, odbył się powiatowy etap eliminacyjny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wąbrzescy policjanci brali w nim udział jako współorganizator i komisja egzaminacyjna. W turnieju uczestniczyli uczniowie z 5 szkół podstawowych i 4 gimnazjów z terenu powiatu wąbrzeskiego.

Na początku sprawdzono wiedzę teoretyczną uczestników. Musieli oni odpowiedzieć na pytania testowe dotyczące zasad ruchu drogowego. Następnie, na uczestników czekał tor przeszkód. Do pokonania rowerem był między innymi slalom między przeszkodami, przejazd pomiędzy bramkami i korytarzem z desek. Nie był łatwy, ale pokonali go wszyscy.

Kolejnym etapem turnieju było sprawdzenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, gdzie rannym (pozorantom) udzielano pierwszej pomocy. No i wreszcie przyszedł czas na podsumowanie wyników, rozdanie dyplomów i nagród.

Wyniki turnieju:

SZKOŁY PODSTAWOWE
Szkoła Podstawowa w Płużnicy – zajęła I miejsce drużynowo
Szkoła Podstawowa w Zieleniu – zajęła II miejsce drużynowo
Szkoła Podstawowa w Dębowej Łące – zajęła III miejsce drużynowo
Szkoła Podstawowa w Książkach – zajęła IV miejsce drużynowo
Szkoła Podstawowa nr 3 w Wąbrzeźnie  – zajęła V miejsce drużynowo.

GIMNAZJA
Gimnazjum w Zieleniu – zajęło I miejsce drużynowo
Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie – zajęło II miejsce drużynowo
Gimnazjum  w Książkach – zajęło III miejsce drużynowo
Gimnazjum w Dębowej Łące – zajęło IV miejsce drużynowo.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem w kategorii szkół podstawowych została Agnieszka Markowska ze Szkoły Podstawowej w Płużnicy. W kategorii szkół gimnazjalnych Krzysztof Jabłoński, reprezentujący Gimnazjum w Zieleniu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia na etapie okręgowym.

Turnieje takie organizowane są, aby zachęcić dzieci i młodzież do zdobywania wiedzy oraz umiejętności z zakresu ruchu drogowego wpływających na ich bezpieczeństwo na drodze, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Autor: st. sierż. Michał Głębocki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony