Wiadomości

"Trzeźwy poranek" nie dla wszystkich

Data publikacji 27.04.2016

To już kolejne w ostatnim czasie działania na drogach powiatu mogileńskiego ukierunkowane na wyeliminowanie z dróg tych, którzy kierują pojazdami pod wpływem alkoholu. Niestety nie wszyscy pamiętali, aby wsiąść za kierownicę zupełnie trzeźwym.

Dzisiaj  (27.04.16), wcześnie rano mogileńscy policjanci przeprowadzili kolejne działania pod nazwą "Trzeźwy poranek". 15 policjantów ruchu drogowego i prewencji, wyposażonych w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, już o 6:00 objęło swoje posterunki na drogach w Szczepanowie, Dąbrowie, Wójcinie, Strzelnie. Przez 3 godziny mundurowi skontrolowali w sumie 692 kierowców. Niestety nie wszyscy pamiętali, aby wsiąść za kierownicę zupełnie trzeźwym.

Około 7:15 "wpadł" 48–letni kierowca ciężarowej scani. Policyjny alkotest wskazał, że ma blisko 0,4 promila alkoholu w organizmie. Kolejną osobą była 63–letnia mieszkanka Szczepanowa, która jechała rowerem mając 0,9 promila.

Ponadto, podczas działań policjanci ukarali 13 kierowców mandatami karnymi i zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci nadal apelują i przypominają: jazda na „podwójnym gazie” może mieć tragiczne konsekwencje. Każdy zobowiązany jest by dbać o bezpieczeństwo na drodze, dlatego reagujmy na wszelkie przejawy łamania prawa. Od tego przecież może zależeć czyjeś życie.

Autor: mł. asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony