Wiadomości

Skradziony portfel zaszyła w łóżku

Data publikacji 27.04.2016

Kryminalni z Aleksandrowa zatrzymali 49-letnią mieszkankę miasta, która kilka dni temu przywłaszczyła sobie pozostawiony w sklepie portfel ze znaczną ilością gotówki. Dzisiaj kobieta usłyszała zarzuty kradzieży. Portfel wraz z zawartością wrócił do rąk właścicielki.

W miniony poniedziałek (25.04.16) w trakcie zakupów jedna z klientek sklepu w Aleksandrowie zostawiła przy kasie portfel i wyszła. Kiedy zorientowała się, że nie ma go w torebce wróciła, jednak zguby już nie było przy kasie.

Pokrzywdzona zgłosiła kradzież aleksandrowskim policjantom. Z jej relacji wynikało, że w portfelu było 2 tysiące złotych, 600 funtów oraz dwie karty bankomatowe. Kryminalni przesłuchali świadków i zabezpieczyli monitoring sklepowy. Kamery zarejestrowały wizerunek kobiety, która, jak się okazło, oprócz swoich zakupów zabrała jeszcze portfel pokrzywdzonej.

Dzięki poczynionym ustaleniom policjanci zapukali dzisiaj do drzwi kobiety, której wizerunek utrwaliły kamery. W trakcie przeszukania okazało się, że portfel wraz z pieniędzmi zaszyła w łóżku. 49-latka została zatrzymana i usłyszała już zarzuty kradzieży. Portfel z całą jego zawartością wrócił do rąk pokrzywdzonej.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. sztab. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony