Wiadomości

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w powiecie rypińskim

Data publikacji 28.04.2016

W Szkole Podstawowej w Długiem odbyły się powiatowe eliminacje w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpili uczniowie w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczniowie rywalizowali pod czujnym okiem policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie po raz kolejny uczestniczyli w organizacji powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięło udzięło łącznie 14-stu uczniów ze Szkół Podstawowych w Długiem i Skrwilnie oraz Szkół Gimnazjalnych w Radzikach Dużych i Skrwilnie.

W pierwszej części turnieju uczniowie rozwiązywali test obejmujący zagadnienia przepisów ruchu drogowego, dodatkowo znalazły się też pytania dotyczące prawidłowego przejazdu przez skrzyżowania.
Kolejnym etapem turnieju było przejechanie toru przeszkód na rowerze. Zawodnicy na trasie przejazdu mieli do pokonania m.in. slalom między przeszkodami, a także pochylnię, co wymagało od nich dużej koncentracji i umiejętności. Na zakończenie, uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Drużyny, które wygrały i tym samym zakwalifikowały się do eliminacji okręgowych to:

Szkoła Podstawowa w Długiem, gm. Wąpielsk

Gimnazjum w Radzikach Dużych, gm. Wąpielsku

Uczestnicy eliminacji otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Wszystkim gratulujemy, a wygranym życzymy powodzenia na szczeblu eliminacji okręgowych.   

 

Autor: mł. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony