Wiadomości

Senior powinien wiedzieć

Data publikacji 28.04.2016

Policjantki z inowrocławskiej komendy spotkały się po raz kolejny z Seniorami Uniwersytetu III Wieku Fundacji Ekspert-Kujawy w Inowrocławiu. Tematem przewodnim spotkania było: jak nie stać się ofiarą przestępstwa?

Na wczorajsze spotkanie (27.04.16) z przedstawicielami policji w inowrocławskiej siedzibie Ekspert-Kujawy, licznie przybyli słuchacze Uniwersytetu III Wieku. Mł. asp. Izabela Lewicka-Woszczak i sierż. szt. Anna Grecman przedstawiły przykłady zagrożeń na jakie narażone są osoby starsze. Policjantki omówiły zjawisko przemocy i procedurę Niebieskiej Karty. Dużą część spotkania poświęcono omówieniu tzw.metody na wnuczka i modyfikacji jej przez oszustów. Funkcjonariuszki szczegółowo opowiedziały, do jakich sposobów odwołują się przestępcy, by oszukać i okraść ofiarę.

Na zakończenie spotkania policjantki wręczyły przybyłym ulotki i naklejki, które zostały opracowane z myślą, jak uchronić się przed oszustami. Dodatkowo, naklejka, oprócz podstawowych zasad bezpieczeństwa, zawiera miejsce na wpisanie numeru telefonu do swoich bliskich tak, by w wątpliwej i podejrzanej sytuacji natychmiast skontaktować się z rodziną.

 

Autor: mł. asp. Izabela Lewicka-Woszczak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony