Wiadomości

Nieletni złodziej motorowerów w rękach policjantów

Data publikacji 28.04.2016

Rypińscy policjanci zatrzymali nieletniego pod zarzutem kradzieży motoroweru. Jak ustalili kryminalni "nie był to jego pierwszy raz". Teraz za dwa przestępstwa odpowie przed sądem. Policjanci odzyskali oba skradzione motorowery.

Wczoraj (27.04.16) do Komendy Powiatowej Policji w Rypinie przyszedł mężczyzna, który zgłosił kradzież motoroweru m-ki Romet Motors wartości 1000 zł. Jak poinformował, pozostawił go na parkingu przed swoim domem, a następnego dnia rano już go nie było.

Natychmiast po zgłoszeniu rypińscy kryminalni podjęli ustalenia. Jeszcze tego samego dnia namierzyli podejrzewanego o tę kradzież. Policjanci od razu pojechali do jego miejsca zamieszkania i dokładnie przeszukali pomieszczenia. W piwnicy, zajmowanej przez nieletniego, znaleźli skradziony motorower.

Jednak to nie koniec ich działań. Kryminalnych zainteresował jeszcze jeden motorower, który skrywał w swojej piwnicy 16-latek. W toku prowadzonych czynności okazało się, że ten drugi motorower również pochodził z kradzieży. Funkcjonariusze ustalili i powiadomili właściciela, który jeszcze nie zdążył zgłosić tego faktu na policję. Wartość drugiego motoroweru pokrzywdzony wycenił na kwotę 2.000 zł.

Dzisiaj (28.04.16) rypińscy kryminalni przedstawili dwa zarzuty popełnienia czynów karalnych, których dopuścił się 16-letni sprawca. Teraz zajmie się nim sąd rodzinny i nieletnich.        

Autor: mł. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony