Wiadomości

Kryminalni w akcji przeciw narkotykowemu procederowi

Data publikacji 29.04.2016

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zwalczają m.in. przestępczość narkotykową. W swojej pracy skupiają się głównie na zorganizowanych grupach przestępczych handlujących narkotykami. Starają się ustalić i zlikwidować plantacje konopi indyjskich, czy kanały dystrybucji środków odurzających.

Bywa też tak, że w czasie swojej pracy zdobywają informacje o osobach, które „działają” w tego rodzaju przestępczości, jednak na mniejszą skalę. Tak było w przypadku mieszkańca Bydgoszczy, który w swoim pokoju, w bloku na parterze, urządził w namiocie mini-plantację konopi. Kryminalni weszli tam razem z policjantami z komisariatu na Błoniu. Zarekwirowali 6 krzewów konopi i ok. 30 g gotowej marihuany. 26-letni bydgoszczanin usłyszał zarzuty nielegalnej uprawy i posiadania narkotyków.

W innym przypadku ustalili, że pociągiem z północnej Polski ma przyjechać 27-latka, która będzie miała heroinę. Zatrzymali ją na dworcu, ale w tracie przeszukania niczego nie znaleziono. Jednak kryminalni nie dali się zwieść. Razem z zatrzymaną pojechali do szpitala, gdzie podczas prześwietlenia rentgenowskiego stwierdzono obecność „czegoś” w miejscach intymnych. Ostatecznie ponad 30 „działek” heroiny trafiło do policyjnego laboratorium. 27-latka również usłyszała zarzuty posiadania narkotyków.

W obu sprawach toczyć się będą prokuratorskie postępowania, a podejrzani zapewne nie unikną kary.

Autor: podinsp. Monika Chlebicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony