Wiadomości

Grafficiarze zatrzymani

Data publikacji 04.05.2016

Policjanci z Włocławka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy malując sprayem uszkodzili ścianę budynku. Obaj „malarze” byli pijani, dlatego złożą wyjaśnienia gdy wytrzeźwieją. Sprawa ta wkrótce skierowana zostanie do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Wczoraj (3.05.16) tuż po 20.00 policyjny patrol otrzymał informację, z której wynikało, że wzdłuż torowiska przy ul. Kapitulnej we Włocławku idą mężczyźni, którzy najprawdopodobniej, chwilę wcześniej, pomalowali sprayem ściany należące do budynków kolei.

Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Na wysokości ul. Szpitalnej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okazali się sprawcami tych uszkodzeń. Obaj mieli pobrudzone farbą dłonie i ubrania. W rejonie nastawni - budynku, na którym sprawcy nanosili sprayem różne napisy, policjanci znaleźli 3 puszki z farbą. Jak się okazało zniszczyli oni swoimi malowidłami również pobliskie słupy elektryczne.

Obaj "grafficiarze" (l.26) byli nietrzeźwi, gdy dojdą do siebie złożą wyjaśnienia. Sprawa uszkodzenia elewacji budynku trafi do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony