Wiadomości

Z myślą o „BEZPIECZNEJ WODZIE”

Data publikacji 05.05.2016

Z myślą o nadchodzącym sezonie letnim odbyło się spotkanie zespołu programu prewencyjnego „Bezpieczna Woda”. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim na czele oraz służb, którym zależy na bezpieczeństwie mieszkańców i gości odwiedzających w tym przypadku inowrocławski region, a w szczególności Jezioro Gopło.

Posiedzenie Zespołu programu prewencyjnego „Bezpieczna Woda” odbyło się w siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w Kruszwicy, pow. inowrocławski. Gospodarzem spotkania był Dyrektor Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w Kruszwicy Andrzej Sieradzki. Z ramienia policji w posiedzeniu udział wziął pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu mł. insp. Marcin Ratajczak oraz Komendant Komisariatu Policji w Kruszwicy nadkom. Karol Konopacki. Ponadto, na spotkaniu obecni byli: Wojewoda Kujawsko-Pomorskiego Mikołaj Bogdanowicz, Wicemarszałek Województwa Dariusz Kurzawa, Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kruszwicy Aleksander Budner, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy Jakub Wawrzyniak, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP bryg. Tomasz Kruczyński. W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele środowisk wioślarzy, żeglarzy, gospodarstw rybackich, Nadgoplańskiego WOPR-u, Parku Tysiąclecia w Kruszwicy, Państwowej i Społecznej Straży Rybackiej oraz Łowieckiej.

Program  kontynuowany jest od 14 lat przez szereg instytucji, podmiotów i służb. Obejmuje działania związane z bezpieczeństwem osób na obszarach wodnych, miejscach wypoczynku, podczas organizowanych zawodów sportowych, a także związany jest z szeroko pojmowaną ochroną środowiska na tych obszarach. Tematem spotkania było omówienie m.in. stanu środowiska akwenów,  w szczególności Jeziora Gopło. Ponadto, uczestnicy dokonali oceny stanu bezpieczeństwa na obszarach wodnych, szczególnie pod kątem organizowanych w 2017 roku w Kruszwicy młodzieżowych mistrzostw Europy w wioślarstwie.

Autor: mł. asp. Izabela Lewicka-Woszczak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony