Wiadomości

„Bezpiecznie - chce się żyć!”

Data publikacji 06.05.2016

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, wzajemnych relacjach między uczestnikami ruchu, odpowiedzialności karnej i wielu innych aspektach bezpieczeństwa na drogach - o tym wszystkim mówiła policjantka włocławskiej „drogówki” podczas spotkania zorganizowanego przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Po dawce poruszających i ważnych informacji uczestników spotkała miła niespodzianka...

Wczorajszy (5.05.16) wieczór okazał się wyjątkowy. We włocławskim Centrum Kultury Browar B zainteresowani mieli możliwość wysłuchania ważnych informacji dotyczących stanu bezpieczeństwa na drogach. Było to już kolejne ze spotkań organizowanych przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Co roku włocławska komenda włącza się w realizację tych przedsięwzięć, mając na uwadze istotę podejmowanych tematów.

Zgromadzeni, najpierw obejrzeli film poruszający dokument o różnych obliczach wypadku. Spojrzenie z płaszczyzny osób poszkodowanych, rodziny, policjantów obsługujących zdarzenie, czy też samego sprawcy i jego najbliższych. Wniosek po obejrzeniu filmu nasunął się sam - na skutek jednego wypadku poszkodowanych jest wielu.

Omówienie stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, a następnie w odniesieniu do lokalnej społeczności - na terenie działania KMP Włocławek, to kolejny etap spotkania. Policjantka włocławskiej "drogówki" mł. asp. Izabela Koperska przybliżyła zagadnienia związane z zasadami poruszania się po drogach, podstawowymi błędami ze strony poszczególnych uczestników ruchu, obowiązujących przepisach i wiele innych, niezwykle istotnych aspektów związanych z bezpieczeństwem.

Po dawce ważnych informacji przyszła pora na rozrywkę. Czas umilił zgromadzonym Rafał Brzozowski, prezentując swoje największe przeboje.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony