Zatrzymani krótko po rozboju - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zatrzymani krótko po rozboju

Data publikacji 06.05.2016

Nawet 12 lat więzienia grozi 27-letniemu mężczyźnie za rozbój na 57-letnim mieszkańcu Łabiszyna w powiecie żnińskim. Jak się okazało sprawca nie działał sam, a w przestępstwie pomagał mu 16-latek. Nieletni za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Dorosły napastnik usłyszy zarzut, gdy wytrzeźwieje.

Do zdarzenia doszło wczoraj (5.05.16) o 17:00 w Łabiszynie w powiecie żnińskim. To wtedy 57-letni pokrzywdzony poinformował policjantów, że pobili go dwaj mężczyźni i skradli mu telefon komórkowy. Mundurowi po szczegółowej rozmowie z pokrzywdzonym na temat okoliczności zdarzenia oraz wyglądu sprawców rozpoczęli ich poszukiwania. Wtedy też, policjanci ustalili, że do tego zdarzenia doszło na terenie jednej z pijani piwa na terenie miasta. Tam mieli podejść do niego wspomniani mężczyźni i zażądać pieniędzy. Gdy ten odmówił został pobity i okradziony.

Po niemal godzinie od zgłoszenia kryminalni zatrzymali jednego ze sprawców, którym okazał się 27-letni mieszkaniec Łabiszyna. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu celem wyjaśnienia sprawy i wytrzeźwienia, bo w chwili zatrzymania miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali jeszcze kolejnego ze sprawców, bo jak się okazało 27-latek nie działał sam, a w przestępstwie pomagał mu 16-latek, również z Łabiszyna. Analiza zebranych dowodów w sprawie potwierdziła, że to oni napadli na 57-latka. 

27-latek, gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut rozboju. Następnie trafi on przed oblicze prokuratora, który zdecyduje o jego dalszym losie. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Za ten sam czyn przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowie również nieletni.